Спорядження

Нижче знаходиться перелік необхідного та рекомендованого спорядження для кожного із забігів – Chornohora Sky Marathon (CSM) та Chornohora Sky Race (CSR). Перелік включає короткий опис для кожної речі та обґрунтування, чому організатори вимагають або радять мати в наявності цю річ.

Для виходу на старт забігу всі учасники без виключення повинні мати при собі всі речі, що відмічені, як “обов’язкові”. Безпосередньо перед стартом забігів організатори можуть оголосити деякі речі необов’язковими, виходячи з найактуальніших прогнозів погоди. Бігуни повинні нести все оголошене обов’язкове спорядження на собі або в своїх рюкзаках. Волонтери, що працюють на дистанції, можуть вимагати від учасника надати для огляду спорядження, що є обов’язковим. Після такої перевірки учасник отримує штраф 20 хвилин за кожен елемент відсутнього обов’язкового спорядження.

“Р” – Рекомендоване

“О” – Обов’язкове

Спорядження CSM CSR

Мобільний телефон

Повинен бути ввімкнений з самого початку забігу і до фінішу, гучність вхідного виклику має бути на максимумі, батарея повністю заряджена, телефон має бути в бездоганному робочому стані.

Чому?

Мобільний телефон дозволить учаснику отримувати або здійснювати дзвінки організаторам при виникненні екстрених ситуацій.Подбайте про те, щоб батарея мала повний заряд перед стартом вашого забігу та уникайте будь-якого використання телефону без виникнення крайньої необхідності.Функції, що споживають багато енергії батареї, такі як bluetooth або wifi бажано відключити.

О О

Свисток (можна придбати при реєстрації і отримати в стартовому пакеті)

Свистки, що вмонтовані в деякі бігові рюкзаки також можуть бути використані, якщо вони знаходяться в робочому стані.

Чому?

Свисток необхідний для того щоб покликати на допомогу чи привернути до себе увагу в надзичайній ситуації.

О О

Ізофолія (можна придбати при реєстрації і отримати в стартовому пакеті)

Ізофолія (також відома, як “космічне покривало”) виготовляється із тепловідбиваючої тонкої синтетичної речовини, що має сріблястий колір з однієї сторони та золотистий колір з іншої сторони і розроблена для збереження або розсіювання тепла в залежності від того, якою стороною нею вкривається людина. Мінімальний розмір ізофолії повинен бути 1,4 м х 2,0 м.

Чому?

Ізофолія зазвичай використовується для укривання травмованої людини доки вона очікує на прибуття допомоги, але вона також може бути використана для захисту від вітру або дощу.Як саме повинна використовуватися ізофолія для укривання травмованої людини, залежить від ситуації:

 • Для збереження тепла: срібляста сторона повинна знаходитися в контакті з тілом людини, а золотиста сторона дивитися назовні. Таке використання доцільне при охолодженні або необхідності очікувати на допомогу на холоді.
 • Для пониження температури: золотиста сторона повинна знаходитися в контакті з тілом людини, а срібляста сторона дивитися назовні. Таке використання доцільне при тепловому або сонячному ударі та при необхідності очікувати на допомогу на спеці.
О О

Налобний ліхтар із комплектом змінних батарейок

Налобний ліхтар під час забігу має бути розміщений на голові бігуна залишаючи його руки вільними.Перед стартом забігу впевніться у тому, що налобний ліхтар знаходиться в робочому стані і має повністю заряджені батарейки.Перевіряйте щоб налобний ліхтар не вмикався, знаходячись в вашому рюкзаку або поясі.

Чому?

Випадкове увімкнення ліхтаря, яке вчасно непомічене бігуном може значно розрядити батареї і призвести до того, що ліхтар не буде працювати тоді, коли це буде потрібно – саме тому необхідним є також наявність комплекту змінних батарейок.

О

Водонепроникна дихаюча куртка з капюшоном

Куртка із водонепроникною дихаючою мембраною типу Gore-Tex, Clima Pro, Water Proff, MemBrain, H2O, Hyvent та інші на випадок непогоди в горах (бажаний показник водонепроникності 10,000 мм та вологовідведення 5,000 гр/м2/24год).

Чому?

Водонепроникна дихаюча куртка  з капюшоном може знадобитися як на весь забіг, так і на декілька годин в залежності від погодних умов.Чому капюшон? Голова одна з частин тіла через яку відбуваються найбільші тепловтрати – тому вона має бути захищена від дощу, вітру або холоду, коли це необхідно.Чому водонепроникна? Грози та несподівані дощі не рідкісне явище в горах. Якщо ваше тіло буде мокрим впродовж тривалого проміжку часу, то це може призвести до серйозних проблем.

О О

Термокофта

Термокофта повинна закривати всю верхню частину тіла і мати довгий рукав. Термокофта збереже тепло тіла бігуна та допоможе перенести низькі температури. Це може бути верхня частина теплої термобілизни або флісова кофта. Хлопкові кофти недопустимі.

Чому?

Екстремально різкі перепади температури є звичною річчю в горах і можуть відбуватися дуже різко. Також можуть виникати різні ситуації, що змусять бігуна значно знизити свій темп або навіть зупинитися під час забігу. Такі ситуації, як отримання травми, надмірне виснаження, допомога іншому бігуну, тощо можуть викликати значне зниження температури тіла до того, як бігун дістанеться найближчого проміжного табору або дочекається потрібної допомоги.

О -

Легінси або штани

Це також можуть бути шорти якщо вони в поєднанні зі шкарпетками повністю закривають ноги бігуна не залишаючи відкритими коліна. Короткі шорти можуть чудово підходять виключно за ідеальної погоди, проте учасник має усвідомлювати, що в коротких шортах його ноги будуть абсолютно незахищені від подряпин жерепу та при падіннях.

Чому?

Екстремально різкі перепади температури є звичною річчю в горах і можуть відбуватися дуже різко. Також можуть виникати різні ситуації, що змусять бігуна значно знизити свій темп або навіть зупинитися під час забігу. Такі ситуації, як отримання травми, надмірне виснаження, допомога іншому бігуну, тощо можуть викликати значне зниження температури тіла до того, як бігун дістанеться найближчого проміжного табору або дочекається потрібної допомоги.

О -

Тепла шапка

Її функція полягає в збереженні тепла та захисту голови від холоду.

Чому?

Голова одна з частин тіла через яку відбуваються найбільші тепловтрати. Звичайного головного убору може бути недостатньо для деяких погодних умов.

О -

Літній головний убір

Повинен повністю закривати верхню частину голови.

Чому?

Літній головний убір захищає голову бігуна від сонця, сонячного удару та теплового удару. Також він корисний для запобігання тепловтрат в умовах несильного холоду та помірного вітру. Наявність у бігуна теплої шапки не звільняє його від необхідності брати з собою літній головний убір

О О

Ємність або ємності  для рідини з сумарним об’ємом не менше 1 л.

Це може бути будь-яка ємність, складна чи ні, що може бути використана для транспортування без втрати налитої рідини. Руки, звичайні чашки або стакани чи будь-які об’єкти, через які рідина проливається недопустимі.

О О

Індивідуальний стакан чи кружка

Ємність в яку можна буде швидко набирати напої на пунктах підживлення.

Чому?

Ми не використовуємо одноразовий посуд на пунктах підживлення із екологічних міркувань, тому необхідно мати індивідуальну ємність, якою можна швидко набирати та пити напої.

О О

Рукавички

Повинні повністю закривати кисть, включаючи пальці. Бажано, щоб вони були виконані із водонепроникного і дихаючого матеріалу.

Чому?

Людські кінцівки, в тому числі руки найбільше схильні до охолодження.

О Р

Рюкзак

Біговий рюкзак достатнього об’єму для розміщення необхідних речей.

Р Р

Сонцезахисний крем

Крем із найбільшим можливим рівнем захисту (50 SPF)

Р Р

Енергетична їжа

Енергетичні батончики, гелі, тощо.

Р Р

Сонцезахисні окуляри

Сонцезахисні окуляри с пластиковими лінзами та високим рівнем захисту (UV400).

Р Р

Трекінгові палиці

Наполегливо радимо, особливо в умовах дощу.

Р Р

Мініаптечка

Найпростіші засоби для обробки мінімальних подряпин та мозолів

Р Р

Власний посуд (тарілка, чашка, ложка) для паста-паті на фініші

Стань еко-амбасадором UTL: захопи власну тарілку та чашку і зменши кількість відходів паперового посуду. З нею бігти не треба, просто приходь з нею на паста-паті після забігу. Кожного, хто прийде на паста-паті зі своєю тарілкою, чекає смаколик. Дякуємо за підтримку!

Р  Р 

Для участі у забігу Chornohora Sky Marathon учасник повинен оплатити реєстраційний внесок:

Для громадян України

 • 870 грн. при реєстрації до 31.12.20
 • 980 грн. при реєстрації з 01.01.21 по 30.06.21
 • 1150 грн. при реєстрації з 01.07.21 по 08.08.21
 • 1500 грн. при реєстрації з 09.08.21 по 12.08.21
 • 1800 грн. при реєстрації 13.08.21 до 14:00

Для участі у забігу Chornohora Sky Race учасник повинен оплатити реєстраційний внесок:

Для громадян України

 • 750 грн. при реєстрації до 31.12.20
 • 870 грн. при реєстрації з 01.01.21 по 30.06.21
 • 980 грн. при реєстрації з 01.07.21 по 08.08.21
 • 1300 грн. при реєстрації з 09.08.21 по 12.08.21
 • 1600 грн. при реєстрації 13.08.21 до 14:00